اطمینان از کیفیت، نقطه اتکاء ایکس33اس

۱۲ مهر ۱۳۹۶ | ساعت ۱۰:۰۷
اطمینان از کیفیت، نقطه اتکاء ایکس33اس

ایکس33 اس سومین نسل خودرو شاسی بلندی است که عنوان پرفروش ترین خودرو شاسی بلند تولید شده در ایران را یدک می‌کشد. خودرویی که تولید آن از سال 2007 میلادی در چین شروع شد و توانست در تولید دو نسل قبلی خود با بهبودهای مکرر نهایتا در قالب نسل سوم با نام ایکس33اس فروش خود را به عدد یک میلیون دستگاه برساند و عنوان پرفروش ترین محصول برند چری را نیز کسب نمایند.
خودرویی که سعی شده در نسخه سوم آن، وضعیت مشتری در حین رانندگی نیز در نظر گرفته شود تا علاوه بر برطرف کردن نیازهای روزانه ، ایمنی سرنشینان و سهولت کنترل و تسلط راننده را افزایش داده باشد. بلوغ طراحی در نسل سوم این محصول ، اولین نکته ایست که ام وی ام ایکس33 اس خود را با آن به بیننده معرفی می‌کند بگونه ایی که جلو پنجره خودرو ضمن حفظ شمه هایی از اصالت نسل های پیشین، با چهره ایی جذاب و طراحی هماهنگ در قسمت سپر همراه شده است. این هماهنگی در امتداد بدنه ادامه پیدا می‌کند تا نهایتا پوشش عضلانی موقری برای قلب تپنده پرقدرت 2000 سی‌سی آن باشد. اما این طراحی و موتور پرقدرت همه آن چیزی نیست که ایکس33 اس برای سرنشینان خود خواهد داشت. نقطه اتکاء در ایکس33 اس اطمینان ایجاد شده از کیفیت و ایمنی این خودرو است. مسئله ایی که گواه آن نتایج مثبت آزمایش های مختلف در بیش از 2 میلیون 800 هزار کیلومتر پیمایش آزمایشی این محصول بوده است. مجموعه تست های فنی با عنوان "تست قابلیت اعتماد پذیری" که پایه آن تست خودرو در شرایط مختلف آب و هوایی غیر معمول بوده، انجام شده است. این تست ها شامل تست تثبیت کمربند ایمنی، تست استحکام نقاط، تست مقاومت در برابر مه و سرمای بیش از حد، تست تطبیق ABS در گرما و سرمای بیش از حد، تست صدا، تست سختی و مقاومت، تست بوی داخل کابین، تست در مناطق مرتفع، تست کوهستان، تست تصادف و ... بوده است و موجب گردید بیش از 50 گواهینامه WVTA اروپا برای این خودرو صادر شود و مجوزی برای صادرات به بیش از 8 کشور جهان را موجب شود. همچنین این موفقیت ایکس33اس آن را در رتبه سوم ارزیابی کیفی موسسه J. D. Power در بین خودرو های شاسی بلند 2015 قرارداد.

پیشرانه  MVM X33S، موتوری قدرتمند و کم مصرف در کلاس جهانی بر پایه پلتفرم اختصاصی ACTECO است که محصول همکاری با شرکت اتریشی AVL می باشد و در آن از فناوری DVVT استفاده شده است. این فناوری باعث زمان‌بندی متغیر باز و بسته شدن سوپاپ‌ها (سوپاپ‌های دود و هوا) شود و از این طریق و با مدیریت درست آنها در دورهای موتور مختلف باعث افزایش توان موتور و کاهش مصرف سوخت می‌شود. همچنین با ایجاد قابلیت احتراق با سرعت کم که به واسطه بهینه سازی ماژول های کنترل ECU موتور و تغییر نحوه کارکرد سیستم تهویه تقویت شده است، شتاب صفر تا صد این خودرو به 13.4 ثانیه کاهش داده شده و در عین حال قدرت آن 26 درصد افزایش پیدا کرده است.

بطور کلی 183 نقطه بهبود در این خودرو اعمال شده است. بسیاری از این تغییرات در کالبد ایکس33اس نهفته شده تا نهایتا بعنوان یک اصل در ایمنی و کیفیت این محصول نمود پیدا می‌کند.

نظرات

text

مجید

date ۲۰ مهر ۱۳۹۶ clock ۰۷:۰۷

مصرفش بالاست.البته همه چیزش خوبه .

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .