چري در نمايشگاه خودرو پکن 2012

نمايشگاه خودروي پکن بيش از دوازده سال قدمت دارد و در سال جاري نه تنها رونق زيادي داشت، بلکه شمار زيادي از برندهاي مطرح دنيا براي استفاده از فرصت‌هاي اقتصادي موجود در اين سرزمين بازار كشور ياد شده، روي آورده‌اند.
۲۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت ۱۱:۱۰
چري در نمايشگاه خودرو پکن 2012

 

لينک خبر در وب سايت روزنامه دنياي اقتصاد

 

نمايشگاه خودروي پکن محلي براي عرضه خودروهاي لوکس

گروه خودرو - نمايشگاه خودروي پکن بيش از دوازده سال قدمت دارد و در سال جاري نه تنها رونق زيادي داشت، بلکه شمار زيادي از برندهاي مطرح دنيا براي استفاده از فرصت‌هاي اقتصادي موجود در اين سرزمين بازار كشور ياد شده، روي آورده‌اند.
اين نمايشگاه که هر دو سال يک بار برگزار مي‌شود در سال 2012 ميلادي بيش از 1000 خودرو را در خود جاي داده بود که نسبت به سال قبل 10 درصد رشد داشته است. بيشتر از 100 خورويي که در اين نمايشگاه هستند را خودروهاي جديد و طراحي‌هاي تازه تشکيل مي‌دهند که بيشترين تعداد خودروهاي جديد در يک نمايشگاه است.

 

پيش از اين تنها در نمايشگاه ديترويت بود که شمار خودروهاي جديد از مرز 70 دستگاه مي‌گذشت ولي با توسعه بازار خودروي چين و ديگر کشورهاي در حال توسعه دنيا استقبال خودروسازان و حتي بازديد‌كنندگان از نمايشگاه‌هاي چين و ديگر کشورهاي آسيايي بيشتر شده است.
دليل رشد شمار خودروهاي موجود در اين نمايشگاه را مي‌توان رکود اقتصادي آمريکا و اروپا و کاهش تقاضا در اين بازارها دانست.
نمايشگاه خودروي پکن در سال جاري ميلادي نمايشگاهي براي عرضه خودروهاي شاسي بلند و اس يو وي‌هاي لوکس بود. درخشش برندهاي لوکس در نمايشگاه سال جاري بيشتر از سال‌هاي قبل از ان بوده است. کوين‌هايت يکي از تحليلگران بازار خودرو که در روز اول نمايشگاه از آن بازديد کرده بود در پاسخ به اين سوال که چرا رونق نمايشگاه امسال بيش از سال‌هاي قبل است، گفت: چين، اقتصادي در حال رشد دارد و تقاضا براي خودرو در اين کشور هر روز بيشتر مي‌شود. از طرف ديگر، بازار کشورهاي توسعه يافته دنيا بازار خوبي نيست و همين مساله سبب شده است تا شرکت‌هاي خودروسازي تمايل بيشتري براي ورود به بازار چين داشته باشند. در سال 2010 ميلادي بيش از 785 هزار نفر از اين نمايشگاه بازديد کردند که رکوردي بي‌نظير براي نمايشگاه‌هاي خودرو در جهان است.
در سال‌هاي آغازين قرن حاضر ميلادي نمايشگاه‌هاي ديترويت و نيويورک در زمره نمايشگاه‌هايي بودند که بيشترين بازديد‌كنندگان را داشتند ولي در شش سال گذشته چين اين رکورد را به خود اختصاص داده است. شمار بازديد‌كنندگان سال جاري 5 درصد بيش از نمايشگاه دوره قبل برآورد شده است. طبق گزارش‌هاي رسيده در نمايشگاه سال جاري 12500 خبرنگار از 1564 سازمان رسانه‌اي مکتوب يا تصويري حضور داشتند. اين تعداد خبرنگار که به بيشتر از 200 شبکه اطلاع‌رساني خارجي از 48 کشور مختلف دنيا تعلق داشتند بيشتر از هزار مقاله در سراسر دنيا منتشر کرده‌اند. اين نمايشگاه که بزرگ‌ترين نمايشگاه خودروي دنيا از نظر وسعت محل نمايشگاه است در سال‌هاي اخير به عنوان نمايشگاه کلاس
a معرفي شده است زيرا خودروهاي موجود در آن را خودروهاي گران قيمت و لوکس تشکيل مي‌دهند. ازجمله شرکت‌هاي خودروسازي حاضر در اين نمايشگاه مي‌توان به شرکت چري چين اشاره کرد که بيش از چهار مدل جديد خودرو در نمايشگاه داشت. اين شرکت كه بزرگ‌ترين خودروساز چيني است و محصولاتش را به چندين کشور خارجي نيز صادر کرده است در سال‌هاي اخير رشد زيادي در درآمد و سودآوري خود داشت. خودروي کانسپت توليد چري در اين نمايشگاه خودروي TX SUV است که بسياري از تحليلگران صنعت خودرو از آن به عنوان خودروهاي آينده دنيا نام مي‌برند.
اين برند سه خودروي ديگر هم در نمايشگاه عرضه کرده است که قرار است اين خودروها به بازار کشورهاي در حال توسعه ديگر از قبيل تايلند، اندونزي و مالزي صادر شود. صادرات اين خودروها از سال آينده ميلادي آغاز مي‌شود. چري درصدد است تا محصولاتش را وارد بازار‌هاي توسعه يافته کند و به همين دليل سرمايه‌گذاري زيادي در ارتقاي سطح کيفي محصولاتش انجام داد. همچنين شرکت‌هاي بي‌ام‌و و تويوتا و مرسدس بنز از بزرگ‌ترين عرضه‌كنندگان خودروهاي لوکس به نمايشگاه هستند. اين برندهاي خودروسازي به دليل افزايش استقبال از محصولاتشان در اين کشور پهناور آسيايي خبر از افزايش شمار واحدهاي فروش خود در اين کشور داده‌اند.
شرکت خودروسازي تويوتا موتور کشور ژاپن خودروي
ES250 که يک خودروي لوکس و کم مصرف است را در اين نمايشگاه عرضه کرده است. اين برند چهار مدل جديد را در نمايشگاه عرضه کرد.
اين در حالي است که جي ام شش مدل جديد و بي‌ام‌و سه مدل تازه را در نمايشگاه عرضه کرده است. از ديگر برندهاي مطرحي که در اين نمايشگاه بوده‌اند مي‌توان به ماروتي و سوزوکي موتور اشاره کرد که خودروهاي اس يو وي را به نمايشگاه عرضه کرده بودند. به هر حال، نمايشگاه سال جاري محلي براي درخشش خودروهاي لوکس و گران قيمتي بود که برندهاي آمريکايي و اروپايي براي تصاحب سهم بيشتري از بازار چين به اين نمايشگاه فرستاده بودند. اغلب شرکت‌هاي خودروسازي دليل حضور پر رنگ خود در اين نمايشگاه را بازار پررونق چين و رشد تقاضا در اين سرزمين مي‌دانند. اما ده خودروي برتري که در نمايشگاه امسال معرفي شدند عبارتند از لامبورگيني
Urus ،كوپه مفهومي مرسدس، مدل مخصوص رنجرور با ويكتوريا بكهام، آئودي RS Q3 مفهومي، بي‌ام‌و i8 اسپايدر که پيش نمايش يك سوپر خودروي پيشروي هيبريدي است که در سال 2014 به بازار مي‌آيد، فراري انزو که سريع‌ترين و كم‌آلاينده‌ترين فراري موجود است، سيتروئن DS9 ، پورشه كاين GTS ، فولکس واگن كابريولت E-Bugster و در نهايت جگوار XJ Ultimate .

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .