همکاري مشترک چري با جگوار-لندرور

همکاري مشترک چري با جگوار- لندروور
۲۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت ۱۱:۱۰
همکاري مشترک چري با جگوار-لندرور
 

 

 

همکاري مشترک چري با جگوار- لندروور

 
عصرخودرو: در 21 مارس 2012 ، شرکت خودروسازي چري چين و گروه جگوار-لندروور (JLR) خبر انعقاد قرارداد سرمايه گذاري مشترک خود هريک با سهم 50% از اين قرارداد را اعلام کردند.
 

به گزارش «عصرخودرو» بر طبق اين قرارداد دو طرف توافق کردند با کمک و سرمايه گذاري يکديگر خودروهاي مختلفي تحت برند مشترک چري-جگوار-لندروور و نيز خودروهاي تحت برند جگوار لندروور (JLR) توليد و به بازار عرضه کنند. ديگر موارد توافق شده در اين قرارداد شامل توليد مشترک موتور و نيز توسعه R&D اين دو گروه خودروسازي خواهد بود.

يين تونگ يوئه رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت خودروسازي چري و دکتر رالف اسپت مديرعامل گروه JLR بعد از امضاي قرارداد مذکور بصورت مشترک بيانيه اي صادر کردند که در آن آمده است:" اين جوينت ونچر تصويري جديد و خيره کننده از دو شرکت چري و جگوار-لندروور به بازار ارائه خواهد کرد. در حال حاضر تقاضا براي محصولات جگوار-لندروور به سرعت در بازار چين رو به افزايش است و ما معتقديم به واسطه اين همکاري مشترک، به عنوان يک برند محبوب به نحو مطلوبي به تقاضاي موجود در بازار پاسخ دهيم". "اميدواريم با کمک هر دو برند، توسعه R&D و نيز برخورداري از امتيازات و منابع منطقه اي بتوانيم به مشتريان خود در بازار چين مناسب ترين خودروها را طراحي و عرضه کنيم".

جزئيات قرارداد مذکور تاکنون منتشر نشده است.

پيشينه چري:

اين شرکت در 8 ژانويه سال 1997 در شهر ووهو استان آنهوئي چين تأسيس شد. در حال حاضر بعنوان يکي از بزرگترين خودروسازان چيني در صدر صادر کنندگان برندهاي وطني چين به بازارهاي بين المللي مي باشد. محصولات چري طيف وسيعي از خودروها (خودروهاي سواري سدان، خودروهاي تجاري و نيز SUV) و البته قواي محرکه (موتور و گيربکس) را شامل مي شوند. در سال 2011 مجموع فروش شرکت خودروسازي چري به عدد 643000 دستگاه رسيد و توانست به رتبه ششم در بين تمامي خودروسازان داخلي و خارجي در بازار چين نايل گردد.

پيشينه جگوار-لندروور (JLR)

مرکز اين شرکت در شهر ويتلي در همسايگي کاونتري مي باشد. JLR که در حال حاضر تماماً تحت مالکيت شرکت تاتاي هند مي باشد بعنوان بزرگترين توليدکننده خودروهاي لوکس در انگلستان شناخته مي شود. در حال حاضر تعداد پرسنل اين شرکت در کل دنيا بالغ بر 21000 نفر بوده و خودروهاي اين شرکت در بيش از 170 کشور دنيا عرضه مي گردد. بزرگترين بازارهاي اين شرکت انگلستان، آمريکا و چين بوده و اخيراً در سال مالي گذشته کل درآمد فروش اين شرکت به رقم 9.905 ميليارد پوند با سود ناخالص 1.043 ميليارد پوند رسيد.

در سال 2005، سهم بازار چين در کل فروش جهاني گروه جگوار-لندروور تنها به 1 درصد رسيد که بعد از روندي 6 ساله اخيراً بازار چين بعنوان سومين بازار مهم دنيا براي محصولات اين شرکت تبديل شده است. در سال 2011 فروش گروه JLR در چين با رشدي 60 درصدي به 42000 دستگاه رسيد.

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .