مصاحبه مدير عامل منطقه ويزه ارگ جديد بم

به گزارش خبر خودرو ،مديرعامل شهرک ارگ جديد بم از توليد بيش از 65 هزار دستگاه خودرو در سال 91 در اين منطقه خبر داد.
۲۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت ۱۱:۱۰
مصاحبه مدير عامل منطقه ويزه ارگ جديد بم

 

لينک خبر در وب سايت خبر خودرو


 

افزايش توليد در منطقه ارگ مستلزم بستر سازي مناسب در صنعت خودرو
 

به گزارش خبر خودرو ،مديرعامل شهرک ارگ جديد بم از توليد بيش از 65 هزار  دستگاه خودرو در سال 91 در اين منطقه خبر داد.

فهمي در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : گرايش اصلي منطقه ويژه اقتصادي ارگ جديد بم در زمينه توليد خودرو و قطعات وابسته مي باشد که از سال 80 با توليد خودرو دوو فعاليت خود را آغاز نموده است .  در سال 82 با انعقاد قراردادي با شرکت فولکس واگن و هيوندا ، اين منطقه توليد اين برندها را  آغاز كرد که در حال حاضر توليد فولکس متوقف شده و هيوندا نيز تا 1 ماه آينده از چرخه توليد در اين منطقه خارج خواهد شد .

وي در ادامه افزود: در سال گذشته منطقه ويژه اقتصادي ارگ بم با وجود مشکلات فراواني که در زمينه هاي مختلف براي صنعت قطعه سازي و خودروسازي بوجود آمد توانست بيش از سي هزار دستگاه خودرو توليد و به بازار عرضه نمايد.

مدير شهرک صنعتي ارگ بم گفت : در حال حاضر کليه خودروهايي که در اين منطقه ساخته مي شود محصولات چيني است که با همکاري شرکتهاي داخلي همچون مديران خودرو و كرمان خودرو توليد مي شوند.

فهمي گفت : در حال حاضر در شهرک ارگ بم 10 شرکت قطعه ساز خودرو در حال فعاليت هستند که توليد قطعات داخل شهرک و همچنين خودروسازان ديگر را در برنامه کاري خود دارند. از عمده مشکلات اساسي صنعت قطعه سازي در منطقه کاهش توليد خودرو در ارگ بم مي باشد که به اين علت توليد قطعات هيچگونه توجيه اقتصادي ندارد ولي اميدوار هستيم با قرار دادهايي که با شرکت هاي خودروساز چيني بسته شده است توليد انبوه خودرو نيز آغاز شود تا قطعه سازان نيز جان دوباره اي بگيرند. 

وي از عمده مشکلات صنعت خودرو کشور مسئله وام با بهره هاي بالا و همچنين تهيه ارز و واردات پک هاي مخصوص از کشور چين را عنوان كرد .

وي در پايان خاطرنشان کرد: توليد 70 هزار دستگاه خودرو در سال 91 از جمله برنامه هاي منطقه صنعتي ارگ بم مي باشد که اميدوار هستيم در راستاي توليد اين تعداد خودرو در سال جديد با مشکل خاصي روبرو نباشيم.

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .