قسمت چهارم - لذت جنگل نوردی با ایکس33اس

باران پاییزی، رانندگی آفرود در مسیر کوهستانی-جنگلی، مسابقه، هیجان، بازگشت
۰۶ آبان ۱۳۹۶ | ساعت ۰۱:۰۸
قسمت چهارم - لذت جنگل نوردی با ایکس33اس

صبح جمعه است. بیدار می‌شویم و یادمان می‌آید شب را در فضای اقامتی و گردشگری جوارم گذرانده‌ایم. سبک و پر انرژی، گروه آماده یک روز پر هیجان دیگر هستند. گروه عکاسی و فیلمبرداری سعی در ضبط لحظات ناب دارد. مناظر خیره کننده اند، هرچند بر خلاف پیش بینی های هواشناسی هوا نسبتا بارانی است اما زیبایی های جنگل با باران دو چندان شده است. مسابقه فنی بین اعضای گروه برقرار می‌شود. به هریک از خانواده ها تعدادی سوال با موضوعات مقدماتی فنی داده می‌شود تا خود را محک بزنند. در نهایت برنده مسابقه مشخص می‌شود و به رسم یادبود جعبه ابزار مجهزی به برنده تقدیم می‌شود. گروه حرکت خود را از منطقه گردشگری جوارم به شیرگاه ادامه می‌دهد. بازدید از سد البرز یکی دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده است. منطقه دیدنی با مناظر منحصر بفرد؛ اعضای گروه فرصت را بار دیگر غنیمت شمرده عکسهای یادگاری می‌گیرند.. در میانه راه به هریک از گروه ها فرصت داده می‌شود تا لوازم و مایحتاج یک مسابقه آشپزی را تهیه کنند. هر یک متناسب با سلیقه خود سبد خرید آشپزخانه جنگلی خود را تکمیل می‌کنند. حال نوبت مسابقه آشپزی است. گروه‌ها هر یک با دقت خاصی سعی در طبخ بهترین غذا را دارند. و نهایتا با نظر داوری بهترین غذا انتخاب و جایزه ایی تقدیم میشود. این بار هیجان را در قالب یک مسابقه طناب کشی در اعضای گروه می‌بینیم. گروه به دو دسته تقسیم می‌شوند و مسابقه آغاز می‌شود.  نهایتا گروه برنده شادمان و مستحق دریافت جایزه که تقدیمشان می‌شود. به عنوان یکی از برنامه های محوری تعیین شده از گروه خواسته می‌شود نسبت به طبیعت اطراف خود مسئول بوده و نسبت به جمع آوری زباله های خود و از حتی دیگر زباله های از پیش مانده همیاری داشته باشند، گروه به کمال میل از این پیشنهاد استقبال می‌کند.
گروه آماده بازگشت می‌شود. وسایل جمع آوری می‌شود. مسیر برگشت از منطقه بورخانی و نفت چال صورت می‌گیرد. مسیری با شیب های تند و ملایم و جاده های خاکی و گاهی سنگلاخ؛ اعضای گروه به توانایی های ایکس33 اِس اعتماد می‌کنند و عبور مسیر 30 کیلومتری کوهستانی- جنگلی را به خودرو‌های خود می‌سپارند، موتور 2000 سی‌سی با قدرت 136 اسب بخار به مدد لاستیک های پهن ایکس33 اِس به راحتی از مسیرهای لغزنده و باران خورده عبور و از پس جاده های جنگلی برمی‌آید. توانایی حرکت در مسیر های نیمه آفرودی برای ایکس33 اِس یکبار دیگر مورد آزمایش قرار می‌گیرد و البته از آن سربلند است و اعضای گروه و خانواده از راحتی سواری با ایکس33 اِس لذت می‌برند. اعضای گروه توسط گروه خودرو امداد تا تهران همراهی میشوند.
در این سفر دو روزه خانواده‌هایی از شهر های تهران، کرج، گلپایگان، کاشان و نهاوند ما را همراهی می‌کردند. سفری بیاد ماندنی و پر انرژی. در این سفر سعی شد علاوه بر اعتماد به قابلیت های خودرو ایکس33اس  از قابلیت های آفرودی آن استفاده شود. گاها خودرو ها با ظرفیت کامل بارگیری شده بودند که این خود می‌تواند گویای این قابلیت ها باشد.
 

 

 

 

 

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .