قرارداد همکاري مشترک با گروه جگوار

چري قرارداد همکاري مشترک با گروه جگوار- لندروور امضا کرد
۲۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت ۱۱:۱۰
قرارداد همکاري مشترک با گروه جگوار

لينک خبر در وب سايت دنياي اقتصاد

 

 

چري قرارداد همکاري مشترک با گروه جگوار- لندروور امضا کرد

ايسنا - شرکت خودروسازي چري چين و گروه جگوار- لندروور (JLR) خبر انعقاد قرارداد سرمايه‌گذاري مشترک خود هريک با سهم 50درصد از اين قرارداد را در تاريخ 21 مارس 2012 اعلام كردند.

 

 

طبق اين قرارداد دو طرف توافق كردند كه با کمک و سرمايه‌گذاري يکديگر خودروهاي مختلفي تحت برند مشترک چري- جگوار- لندروور و نيز خودروهاي تحت برند جگوار لندروور (JLR) توليد و به بازار عرضه کنند. ديگر موارد توافق شده در اين قرارداد شامل توليد مشترک موتور و همچنين توسعه R&D اين دو گروه خودروسازي خواهد بود.
يين تونگ يوئه - رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت خودروسازي چري، و رالف اسپت - مديرعامل گروه JLR ، بعد از امضاي اين قرارداد به صورت مشترک بيانيه‌اي صادر کردند که در آن آمده است: «اين جوينت ونچر تصويري جديد و خيره‌کننده از دو شرکت چري و جگوار- لندروور به بازار ارائه خواهد کرد. در حال حاضر تقاضا براي محصولات جگوار-لندروور به سرعت در بازار چين رو به افزايش است و ما معتقديم به واسطه اين همکاري مشترک، به عنوان يک برند محبوب به نحو مطلوبي به تقاضاي موجود در بازار پاسخ دهيم. اميدواريم با کمک هر دو برند، توسعه R&D و نيز برخورداري از امتيازات و منابع منطقه‌اي بتوانيم به مشتريان خود در بازار چين مناسب‌ترين خودروها را طراحي و عرضه کنيم.» جزئيات قرارداد مذکور تاکنون منتشر نشده است.
شرکت چري در هشتم ژانويه سال 1997 در شهر ووهو استان آنهوئي چين تاسيس شد، در حال حاضر به عنوان يکي از بزرگ‌ترين خودروسازان چيني در صدر صادرکنندگان برندهاي چيني به بازارهاي بين‌المللي قرار دارد. محصولات چري طيف وسيعي از خودروها (خودروهاي سواري سدان، خودروهاي تجاري و همچنين SUV) و البته قواي محرکه (موتور و گيربکس) را شامل مي‌شوند.
در سال 2011 مجموع فروش شرکت خودروسازي چري به عدد 643 هزار دستگاه رسيد و توانست به رتبه ششم در بين تمامي خودروسازان داخلي و خارجي در بازار چين نائل شود.
مرکز شرکت جگوار- لندروور (JLR) نيز در شهر ويتلي در همسايگي کاونتري قرار دارد. JLR که در حال حاضر تماما تحت مالکيت شرکت تاتاي هند است، به عنوان بزرگ‌ترين توليدکننده خودروهاي لوکس در انگلستان شناخته مي‌شود. در حال حاضر تعداد پرسنل اين شرکت در کل دنيا بالغ بر 21 هزار نفر بوده و خودروهاي اين شرکت در بيش از 170 کشور دنيا عرضه مي‌شود. بزرگ‌ترين بازارهاي اين شرکت انگلستان، آمريکا و چين بوده و اخيرا در سال مالي گذشته کل درآمد فروش اين شرکت به رقم 9.905 ميليارد پوند با سود ناخالص 043/1 ميليارد پوند رسيد.
در سال 2005، سهم بازار چين در کل فروش جهاني گروه جگوار- لندروور تنها به يك درصد رسيد که بعد از روندي شش ساله اخيرا بازار چين به عنوان سومين بازار مهم دنيا براي محصولات اين شرکت تبديل شده است. در سال 2011 فروش گروه JLR در چين با رشدي 60 درصدي به 42 هزار دستگاه رسيد.

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .