رشد خودروسازان خصوصي

نگاهي به روند فعاليت خودروسازان خصوصي طي ?? سالي که از حضورشان در صنعت خودروي کشور مي‌گذرد از روند نااميدکننده آنها حکايت مي‌کند.
۲۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت ۱۱:۱۰
رشد خودروسازان خصوصي

 

رشد  درصدي خودروسازان خصوصي

گروه خودرو- نگاهي به روند فعاليت خودروسازان خصوصي طي ?? سالي که از حضورشان در صنعت خودروي کشور مي‌گذرد از روند نااميدکننده آنها حکايت مي‌کند.
بر اساس آماري که سايت انجمن خودروسازان منتشر کرده، شرکت کرمان موتور طي سال 90 و نسبت به سال 89 با کاهش‌ ?? درصدي توليد مواجه شده است. اين شرکت در حال حاضر ليفان ??? و ??? را توليد مي‌کند.

 

 

کرمان موتور البته تنها شرکتي نيست که در ميان ?? شرکت خودروساز بخش خصوصي با افت توليد مواجه شده است، به نحوي که به جز مديران خودرو ? شرکت باقي‌مانده با کاهش توليد مواجه بوده‌اند.
همچنين برخي شرکت‌ها مانند «مرتب» و «زاگرس خودرو» نيز حتي يک دستگاه توليد در سال گذشته نداشته‌اند.
از طرفي، شرکت هاي راين خودرو و خودروسازان بم نيز در سال گذشته و نسبت به سال 89 به ترتيب 1/41 و 7/98 درصد افت توليد را به خود مي‌بينند.
بم خودرو لوبو را به مونتاژ مي‌رساند و راين خودرو نيز آوانته و ورنا را توليد مي‌کرد که ظاهرا ديگر امکان ادامه توليد آنها را ندارد.
اما با توجه به آمار، به نظر مي‌رسد گروه بهمن موتور نسبت به هم صنفان خود در بخش خصوصي وضعيت بهتري دارد. اين شرکت که تنها توليدکننده خودروهاي ژاپني در ميان خودروسازان خصوصي است، کاهش توليدي برابر با 8/26 درصد را در سال 90 تجربه کرده است.
بر اساس آمار، توليدات خودروسازان خصوصي در سال ?? در مجموع رشدي برابر ??/? را نسبت به سال ?? تجربه کرده است، اما با اين حال تيراژ آنها هنوز هم پايين است و از 28هزار و 823 تجاوز نمي‌کند. همچنين در بين 10 خودروساز بخش خصوصي، فقط مديران خودرو با رشد توليد مواجه شده و توانسته 124 درصد رشد داشته باشد.

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .