افزايش 300 درصدي توليد محصولات MVM

کاهش چشمگير توليد در گروه کرمان عصرخودرو: نگاهي به آمار توليد خودروسازان بخش خصوصي از کاهش چشمگير توليدات اکثر فعالان اين بخش در اولين ماه زمستان به جز مديران خودرو توليد کننده «ام وي ام» خبر مي دهد.
۲۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت ۱۱:۱۰
افزايش 300 درصدي توليد محصولات MVM
مروري بر توليد سواري در شرکت‌هاي خصوصي
افزايش 300 در صدي توليد ام وي ام
کاهش چشمگير توليد در گروه کرمان
عصرخودرو: نگاهي به آمار توليد خودروسازان بخش خصوصي از کاهش چشمگير توليدات اکثر فعالان اين بخش در اولين ماه زمستان به جز مديران خودرو توليد کننده «ام وي ام» خبر مي دهد.
 

به گزارش «عصرخودرو» به نقل از ايسنا، نگاهي به آمار توليد خودرو در ماه‌هاي اخير گوياي آن است که بسياري از شرکت‌هاي خصوصي فعال در اين بخش ترجيح مي‌دهند، رقم توليد خود را اعلام نکنند تا بدين ترتيب در جداول آمار توليد مقابل توليدات ماهيانه آنها عدد صفر محسوب شود هرچند که گشتي در بازار خودرو‌ها معلوم مي کند که هم‌چنان توليد محصول در اين شرکت ها کم و بيش ادامه دارد.

در ميان خودروسازان خصوصي که آمار توليد خود را منتشر کرده‌اند، گروه بهمن با توليد 285 دستگاه سواري در دي‌ماه، درصدر جدول توليد بخش خصوصي قرار گرفته و پس از آن شرکت خودروسازان راين با 255 دستگاه توليد در رده‌ي دوم جدول قرار دارد البته اگر از ابتداي سال 90 را بررسي کنيم، شرکت مديران خودرو با توليد 19 هزار و 500 دستگاه انواع ام.وي.ام در ميان خودرو‌هاي سواري بيشترين توليد سالانه بخش خصوصي را به خود اختصاص داده است.

البته آمار رسمي توليدات اين شرکت اعلام نشده و اطلاعات اين گزارش براساس آمار‌هاي شفاهي ارائه شده از سوي مديران اين شرکت منتشر شده است.

 کاهش 46 درصدي توليد خودروسازان راين نسبت به سال گذشته

اما دي‌ماه امسال در مجموع 255 دستگاه سواري در شرکت خودروسازان راين مونتاژ شده که تمام اين توليدات مربوط به هيوندا آوانته بوده است. هيونداي ورنا که در دي‌ماه و ماه هاي اخير مونتاژ ‌نشده، ديگر محصول اين شرکت است.

توليدات دي‌ماه اين شرکت اگرچه نسبت به دي‌ماه سال قبل رشدي سه و نيم برابري داشته، اما در مقايسه با آذرماه امسال 8.9 درصد کاهش يافته است.

مجموع توليدات خودروسازان راين از ابتداي امسال به دو هزار و 152 دستگاه مي‌رسد که اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد کاهش داشته است.

 رشد سه برابري توليد مديران خودرو نسبت به سال قبل

اما شرکت مديران خودرو که آمار رسمي توليد خود را اعلام نکرده، به گفته‌ي مديرانش در سال 90 حدود شش هزار و 700 دستگاه ام‌وي‌ام 110، حدود پنج هزار و 500 دستگاه ام‌وي‌ام 530 و نزديک به هفت هزار و 300 دستگاه ام‌وي‌ام X33 توليد کرده و در مجموع از ابتداي امسال 19 هزار و 500 خودروي ام.وي.ام وارد بازار کرده است.

بنابر آمارهاي رسمي اين شرکت در مدت مشابه سال گذشته در مجموع شش هزار و سه دستگاه توليد داشته که اگر اين آمار‌ها درست باشد، شرکت مديران خودرو امسال با افزايش بالغ بر سيصد درصدي توليدات مواجه بوده است.

آمار تفکيکي توليد ماهانه اين شرکت هم‌چنان اعلام نشده است.

 گروه بهمن و کاهش 19.5 درصدي توليد نسبت به سال قبل

اما براساس آمار‌هاي رسمي گروه بهمن،اين گروه از ابتداي امسال بيشترين توليد را در ميان شرکت‌هاي بخش خصوصي داشته و حدود پنج هزار و 854 دستگاه خودروي سواري وارد بازار کرده است.

البته با اين حال، توليد اين گروه نسبت به سال قبل کاهشي 19.5 درصدي نشان مي‌دهد. هم‌چنين اين شرکت در دي‌ماه امسال با توليد 285 دستگاه مزدا 2 و 3 نسبت به دي‌ماه سال قبل 60.2 درصد و نسبت به آذرماه امسال 22.1 درصد کاهش توليد داشته است.

 کاهش سه برابري توليدات کرمان موتور نسبت به سال قبل

بنابر آمارهاي رسمي شرکت کرمان موتور هم از ابتداي امسال 441 دستگاه ليفان وارد بازار کرده که اين رقم در مقايسه با سال قبل نزديک به سه برابر کمتر شده است.

آمار توليد دي‌ماه اين شرکت صفراعلام شده که اين رقم مانند آذرماه است، اما با اين حال دي‌ماه سال قبل در اين شرکت 44 دستگاه خودرو توليد شده بود.

شرکت‌هاي خودروسازي صنعت پارس _ تاپکو، بنيان توسعه‌ي صنعت خودرو- بن‌رو، زاگرس خودرو و سناباد خودرو توس ديگر شرکت‌هاي خودروساز بخش خصوصي هستند که آمار توليد سالانه‌ي آنها صفر اعلام شده است.

خودرو سازان بم هم بنا بر آمارهاي رسمي از ابتداي سال تنها چهار دستگاه خودرو وارد بازار کرده است

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .