افتتاح بزرگترين کارخانه خارجي چري در برزيل

مايکل تمر، قائم مقام برزيلي، "تاسيس کارخانه يک شرکت چيني در برزيل بهتر از تبادلات دو جانبه دولت هاست.
۰۲ بهمن ۱۳۹۵ | ساعت ۰۴:۱۱
افتتاح بزرگترين کارخانه خارجي چري در برزيل
 

http://www.persiankhodro.com/news_images/image_news_37061.jpg

پرشين خودرو: بزرگترين کارخانه خارجي چري در برزيل افتتاح شد.

به گزارش «پرشين خودرو»، در صبح روز 28 آگوست، مراسم افتتاحيه  کارخانه چري در برزيل در جاکارايي، سائو پائولو برگزار شد. در ميان 1000 نفر از شرکت کنندگان در اين مراسم که شامل چهره هاي سياسي و اقتصادي برزيلي و چيني از جمله نخست وزير برزيل مايکل تمر، فرماندار سائوپاولو جرالدو آلکمين، وانگ مينگ فنگ مدير کميته CPPCC، ماورو بورگس وزير صنايع و تجارت خارجي برزيل، لي جين ژانگ سفير چين در برزيل، ژو بيرن قائم مقام چري، پنگ ژيان مديريت چري برزيل به همراه باقي مهمانان و خبرنگاران، لحظه تاريخي افتتاح اولين کارخانه اتومبيل سواري چيني در برزيل را مشاهده کردند.

پيش از مراسم، مدير اجرايي چري محيط کارخانه را به قائم مقام برزيلي و فرماندار سائوپاولو و رهبران سياسي چين نشان داد و آنها نيز به تائيد فضاي مدرن کارخانه پرداختند.

مراسم در ساعت 11.20 صبح بعد از سرود ملي چين و برزيل شروع شد و سخنرانان سخنراني هاي خود را ارائه دادند.

به گفته مايکل تمر، قائم مقام برزيلي، "تاسيس کارخانه يک شرکت چيني در برزيل بهتر از تبادلات دو جانبه دولت هاست. دولت برزيل و ساوپائولو از اين توافق بين دو کشور بسيار خوشحالند " وي همچنين افزود: "سفارت چين در برزيل به ما گفته که چيني­ها کاري را فقط بعد از تحقيق بسيار و آگاهي از ريسک ها آن انجام مي­دهند. ساخت يک کارخانه توسط چين در برزيل نشانه اعتماد کامل چين به برزيل مي­باشد. تعداد زيادي در اين حوالي وجود دارد. تاسيسات چري در جاکاري باعث رشد توسعه در صنايع محلي اين منطقه خواهد شد و اين يک شروع جديد خواهد بود."

لي جينژانگ، سفير چين در برزيل گفت: "سال 2014، چهلمين سالگرد آغاز روابط ديپلماتيک چين و برزيل است  و بهترين موقعيت براي توسعه مبادلات تجاري طرفين مي­باشد. در طول بازديد موفقيت آميز از برزيل در جولاي، زي ژين پينگ، به اجماع و توافقات مثبتي با همتاي برزيلي خود، ريلما روسف، در زمينه گسترش و توسعه همکاري هاي دوجانبه طرفين در فضاي جديد رسيدند.افتتاح کارخانه برزيلي چري در زمان مناسب به يکي ديگر از مبادلات پربار تبديل خواهد شد"

ژو بيرن قائم مقام چري گفت:" از زمان ورود به بازار برزيل در 2009، محصولات چري با تکنولوژي پيشرفته، ،فرآيندهاي بديع وخدمات برجسته اعتماد مشتريان را بدست آورده است. اکنون چري حدود 60000 مشتري در برزيل دارد. کارخانه برزيل چري اولين کارخانه خارجي چين با چوشش چهار دسته از فرايند ها ميباشد: مهرزني،جوشکاري،پوشش ومونتاژ، که براي هر کدام يک مرکز تحقيق و توسعه و يک مرکز صنعتي تدارک ديده شده است. در آينده نزديک اين تدابير نقش برزيل را در بازار جهاني چري تثبيت خواهد کرد. با جمعيتي حدود 200 ميليون نفر، برزيل چهارمين بازار بزرگ جاني خودرو مي­باشد. صنعت خودروسازي برزيل به بلوغ خود رسيده است. با همه اينها ما به پتانسيل بالاي بازار برزيل معتقديم و بزرگترين سرمايه گذاري خارجي چين را در آن انجام داده ايم. با افتتاح اين کارخانه چري به واقع در بازار برزيل رسوخ خواهد کرد تا محصولات خودروي خود را براي اين بازار گسترش دهد، در نتيجه تبديل شدن به يک برند اتومبيل داخلي براي مصرف کنندگان برزيلي قابل پذيرش خواهد بود.

پنگ ژيان مدير چري برزيل گفت " چري اولين خودروسازي سواري چيني است که در برزيل کارخانه ساخته است، کارخانه چري برزيل اولين کارخانه خودروسازي چري در خارج از چين است که با سرمايه اي حدود 400 ميليون دلار ساخته شده است. ظرفيت توليد اين کارخانه ساليانه 50000 دستگاه در فاز يک، و اولين مدل هاي توليدي hybrid-powered Celerو QQ خواهد بود. با تکميل شدن فاز دو اين مجموعه به ظرفيت توليد ساليانه 150000 دستگاه خواهد رسيد در نتيجه يک زنجيره سيستمي براي کل صنعت با پوشش دهي مراکز تحقيق و توسعه، توليد خودرو و تامين قطعات تشکيل خواهد شد."

با ظرفيت عظيم بازار، برزيل چهارمين بازار بزرگ خودرو در دنيا و در عين حال بزرگترين بازار خودرو در آمريکاي جنوبي است. بنابراين چري تاکيد زيادي بر لزوم توسعه در برزيل دارد. استراتژي هاي تبين شده براي اين منظور از چندين سال گذشته، فضاي اين تجارت را از سنتي به گسترش بازار تغيير داده است و با نيروي کار محلي و واحد تحقيق و توسعه محصولات مناسب تري را براي بازار محلي عرضه کرده است.

کارخانه چري در آينده تبديل به پارک صنعتي چري خواهد شد در نتيجه تشکيل يم سيستم زنجيري با پوشش دهي مرکز تحقيق و توسعه، توليد خودرو و تامين قطعه و عرضه 3000 موقعيت شغلي به عنوان يک مرکز توليدي در جنوب آمريکا، شروع به صادرات خودرو به کشور هاي ديگر نيز خواهد کرد.

محصولات چري در همه جاي برزيل به چشم مي آيند . توسط حجم عظيمي از مصرف کنندگان شناخته و پذيرفته مي شوند. چري دائماً استراتژي هايي براي توسعه محلي در برزيل تبييد مي کند. در آينده نزديک چري با توسعه شبکه توليد خودرويي خود و همينطور فروش و خدمات و پيشرفت هاي آينده در ظرفيت هاي داخلي در برزيل  به يک برند خودرو در بازار رقابتي تبديل خواهد شد.

نظرات

نظر دهید

نظر خود را در مورد این مطلب بگذارید .