گروه های خبری > اخبار شرکت > پدال (91/03/11): معرفي چهارمين محصول مديران خودرو

پدال (91/03/11): معرفي چهارمين محصول مديران خودرو

پنجشنبه 18 خرداد 1391 - 10:41:11

 مديران خودرو (MVM) بعد از موفقيت در عرضه خودروهاي چري با نام ام وي ام X33 و استقبال از ام وي ام 530 و در کنار عرضه مدلهاي ارزانتر 110، اينک چهارمين محصول چيني را به خط توليد خود اضافه نموده است. اين خودرو چري فالوين 2 مي باشد که در ايران با نام MVM 315 نامگذاري گرديده است و البته نامهاي ديگري هم دارد مثل چري بونوس (Bonus) و چري A13  يا ZAZ Forza در روسيه يا Storm2. اين خودرو اولين بار در سال 2008 و در نمايشگاه پکن رونمايي شد .

Chery Fulwin 2 Hatchback

پلاتفرم اين اتومبيل از سئات تولدئو اسپانيايي (Seat Toldeo) گرفته شده که خود زير مجموعه فولکس واگن است و موتور آن نيز از فورد اسکورت انگلستان (Ford UK) مشتق شده است. چري در وبسايت خود اين خودرو را داراي طراحي بيونيک دانسته و ظاهرا از شکل وال براي طراحي آن الهام گرفته اند. با اينحال بنظر مي رسد در طراحي اين خودرو از خودروهاي رنو و پژو الهام بيشتري دريافت کرده باشند .

خطوط مختلف و حجمهاي بدنه کاملا زيبا و حرفه اي هستند مخصوصا در مدل هاچ بک و حتي تقليدها هم با پختگي و دقت انجام شده اند. طراحي فالوين 2 در استوديوي تورينو ديزاين ايتاليا صورت گرفته است .

Chery Fulwin 2 Sedan

فضاي داخلي فالوين داستان ديگري دارد. تعداد زياد نمايشگرها و نحوه قرارگيري آنها را قبلا در هيچ خودروي ديگري نديده ايم. علاوه بر نمايشگرهاي معمول داشبورد که بصورت آنالوگ و ديجيتال مي باشند، دو رديف نمايشگر ديجيتال نيز بالاي داشبورد روبروي راننده و سرنشين قرار دارند. کنترلهاي چرخشي کنسول نيز طراحي و سبک خوبي دارند. اما ساير اجزاي داخلي مثل رودريها و غربليک فرمان معمولي و ساده طراحي شده اند. کيفيت مواد مصرفي نيز در نگاه اول نسبت به خودروهاي قبلي چري بهتر بنظر مي رسند .

Chery Fulwin 2 interior

چري فالوين 2 يک خودروي خانوادگي نسبتا کوچک و اسپرت است. از ويژگيهاي اين خودرو موتور 1.5 ليتري آن است که جزو 10 موتور برتر چين انتخاب شده است. گرچه معلوم نيت که اين انتخاب بر چه مبنايي بوده است! موتور ACTECO چهار سيلندر 16 سوپاپ با يک ميل سوپاپ در بالا و تزريق سوخت چند نقطه اي و ضريب تراکم 10.5 است. حداکثر قدرت اين موتور 107 اسب بخار در دور 6000 و گشتاور 140 نيوتن متر در دور 3000 مي باشد. انتقال نيرو نيز توسط گيربکس 5 سرعته دستي به چرخهايي با اندازه 195/55R15 صورت مي گيرد .

Chery Fulwin 2 Hatchback

وزن خالص مدل هاچ بک 1200 کيلوگرم است. وزن مدل سدان 75 کيلوگرم بيشتر است. البته در سايت چري خبري از ابعاد و مشخصات فني مدل سدان نيست. ابعاد خودروي هاچ بک 4139×1686×1492 و فاصله محورهاي جلو و عقب، 2527 ميليمتر مي باشند. طول مدل سدان هم 427 سانتي متر مي باشد. حداکثر سرعت اين خودرو 160 کيلومتر بر ساعت اعلام شده است که با توجه به نيروي توليدي موتور پايين تر از انتظار است .

Chery Fulwin 2 Hatchback

تجهيزات استانداردي نظير لامپهاي هالوژن، چراغهاي فابل تنظيم جلو، آينه هاي برقي ، شيشه هاي جلوي برقي، فرمان تاشو، و راديو و MP3 و تهويه در مدلهاي پايه قرار مي گيرند. صندليهاي چرمي، پنجره هاي برقي عقب، پخش CD و تهويه اتومات هم از تجهيزات مدلهاي بالاتر مي باشند. دو عدد ايربگ جلو و ترمز ABS+EBD و ميله هاي تقويتي داخل درها و سيستم ضد سرقت از تجهيزات ايمني پايه محسوب مي شوند. دو عدد کيسه هواي جانبي هم به همراه رادار دنده عقب هم براي مدلهاي تاپ فالوين درنظر گرفته شده اند .

Chery Fulwin 2 Airbag

اين خودرو در سه سطح اسپرت، لوکس و اليت و با قيمتهاي 49 هزار تا 60 هزار يوان (7700 دلار تا 9500 دلار) توسط چري به فروش مي رسد. فالوين 2 در تست تصادف C-NCAP در چين چهار ستاره ايمني را دريافت کرده است .


مديران خودرو با MVM 315 قصد دارد جاي پاي خود را در صنايع خودروسازي ايران مستحکمتر کند. رقابت فالوين با توجوي j3و پژو 206 و ساير خودروهاي محدوده زير 20 ميليون تومان مي تواند باعث افزايش حق انتخاب مشتريان و نهايتا چرخش بازار به سمت منافع مصرف کنندگان شود .

 

© All rights reserved 2013 Modiran Vehicle Manufacturing Co. - Designed & Developed by www.Parsnemoodar.com